ESG a Mobilitásban | MHC Mobility flottakezelés

Az MHC Mobility mindig Ügyfelei előtt jár, hogy segítse minden Partnerét modern mobilitási megoldásokkal, legyen szó mikromobilitásról, elektrifikációról, vagy a legújabban előkerülő ESG-ről. Olvassa el összefoglalónkat mitől lesz vállalata mobilitása ESG kompatibilis és igényelje eBookunkat!

Igénylem az ingyenes eBook-ot!

Jelentési kötelezettség? Hamarabb, mint gondolná!

2024-től csak néhány óriás vállalatnak kötelező nyilvánosan jelentést tennie az ESG teljesítményéről, így a legtöbb vállalatvezető nyugodtan hátradőlhet, vagy mégsem? Miért is? Az első körben érintett nagyvállalatok számára kötelező, hogy az alvállalkozói kibocsátásokat is riportálják, hiszen így lesz teljes a kép. Amennyiben beszállítók vagyunk egy-egy érintett vállalatnál, máris vele egy időben kell ESG képessé válnunk.

Ingyenesen igényelhető eBookunk gyakorlati példákkal és hasznos információkkal segít eligazodni, hogyan érdemes célokat kitűzni és hozzá stratégiát alkotni, hogy vállalatunk mobilitása ESG kompatibilis legyen.


Igénylem az eBookot!

Mi az ESG?

Az ESG riport egy olyan hitelesített dokumentum, amely a szervezetünk környezetvédelmi, társadalmi és vállalatirányítási szempontjairól ad nyilvános tájékoztatást.




Mobilitásunk - minden szinten érintett

A vállalati közlekedésünk, mobilitásunk az ESG riportálásban három tényezőből kettőhöz (E+S) kiemelten kapcsolódik, de az intézkedések alapján a harmadik, azaz a szabályzatok szintjén kell változtatásokat tennünk vállalatunk működésében. Korábbi lapszámunkban már jeleztük, hogy céges autó policy helyett mobilitás kódexet kell alkotni, amelyet most aktualizáltunk az ESG szabályzat alapján és segítséget nyújt, hogyan érdemes létrehozni.


Az ESG keretén belül a vállalatoknak figyelmet kell fordítaniuk a GHG (üvegházhatású gázok) kibocsátására és csökkentésére, amely kiemelten fontos a mobilitás szempontjából. 



3 kibocsátási tartomány - 1 közös cél

·        SCOPE 1: Közvetlen kibocsátások - ide tartozik a szén-dioxid és egyéb üvegházhatású gázok, amelyeket például a vállalat saját járműveinek üzemeltetése okoz. 

·        SCOPE 2: Közvetett kibocsátásokat fedi le, amely a vállalat által vásárolt energia felhasználásából származik. (villamos energia, hulladékgazdálkodás) 

·        SCOPE 3: Közvetett kibocsátások, amelyek a vállalat értékláncában keletkeznek, például a beszállítóik és vásárlóik tevékenységei során. Ebbe a kategóriába tartozik a beszállítók által végzett szállításokból eredő kibocsátás is. 

Mit tegyünk?

Az MHC Mobility üzletfejlesztői csapata összeállított egy tizenhat oldalas eBook segédletet amely tartalmaz többek között:

  • egy hat lépésből álló útvonalat, amely alapján a mobilitás terén ESG kompatibilissé válhatunk, 
  • több mint 27 gyakorlati tippet, amelyeket a saját ESG stratégiánkba átültethetünk,
  • részleteket az MHC Mobility Fleet Connect megoldásairól, amivel a vállalásokat on-line, tűpontosan, és hitelesített módon nyomon tudják követni.

Ha szeretne bővebben informálódni az ESG mobilitással kapcsolatos kötelezettségeiről igényelje az ESG a mobilitásban kiadványunkat a gombra kattintva!


Igénylem az eBookot!

Powering the future of movement

Jelmondatunkhoz híven biztosítjuk a jövő mobilitását, így flottakezelési szolgáltatása nemcsak a modern mobilitási igényeknek felel meg, hanem ESG-kompatibilitásával is segítjük Ügyfeleinket fenntarthatósági céljaik elérésében. Most még időben van, kezdjük el közösen!

Vegye fel velünk a kapcsolatot!

Értékesítési osztály: +36 30 903 2373 Hétfő – péntek 9:00 és 16:00 óra között.

Hívjon minket

Honnan hallottál a MHC Mobility-ról?*

Partnerek

Speedzone.hu TrendFM Gazdasági Rádió Portfolio.hu

Hírlevél

Iratkozzon fel hírlevelünkre.
Értesüljön a legfrissebb információkról és a különleges ajánlatokról.