eBringaFlotta

Nagy bringaválasztó - találd meg a saját stílusod

Biciklit már az óvodában is mindenki megtanul rajzolni. A klasszikus férfi vázas kerékpár lerajzolása nem kíván túl nagy tehetséget, pár egyenes vonallal és két kerékkel elérhetjük a kívánt eredményt. Természetesen nem csak ez az egy forma létezik, hiszen az évtizedek alatt egyre többféle igényre született újabbnál újabb vázmegoldás, amelyeket az aktuális trendeknek megfelelően formáztak meg a gyártók. Nézzük meg, miféle kerékpárok léteznek manapság, melyeket akár az eBringaFlotta szolgáltatásunk keretein belül tudnak tekerni. Rövid kalauzunk a legsűrűbben előforduló, és a átlagember számára ismert típusokra koncentrál, de a végére tartogatunk néhány lázadó – alternatív megoldást is.

CITY: Ahogy a neve is elárulja, a városi felhasználásra lett optimalizálva. Strapabíró, mindemellett kényelmes vázkialakítás lehetővé teszi, hogy a munkahelyi dress code-nak megfelelően tekerjünk be munkahelyünkre, akár öltönyben, akár kosztümben. Az unisex, alacsony átlépős vázkialakítás pontosan  ilyen okból lett a bringaflották kedvelt példánya, mert bármilyen élethelyzetben, kényelmesen használható, kormánya hajlított, ami kellemes, egyenes háttal való bringázást tesz lehetővé, sőt a legtöbb esetben alapból felszerelik a közlekedéshez szükséges kötelező és praktikus felszerelésekkel, mint lámpa, sárhányó, macskaszem, stb. A napi munkába járáshoz a legideálisabb, de bátran letekerhetünk vele egy-egy napos túrákat is.

TREKKING: A trekking bicikli a kombi túraautó kétkerekű megfelelője. A legkiválóbb társ hosszútávú, aszfaltos vagy kemény földutas túrákra. Ötvözi a kényelmet és a sportot, jól pakolható több napos túrákra is. Váz- és kormány kialakítása továbbra sem követeli meg, hogy előre görnyedve kerekezzünk, valamint manapság már kötelezően megkapják az első teleszkópot, és a tárcsafékeket is, ami egyrészről a kényelmet, másrészről a biztonságot jelenti a használónak. Hétköznapi használatra megfelelő lehet, ha sok rövid tekerés helyett elővárosi ingázásra pattanunk fel a trekkingre, és megbarátkozunk azzal, hogy felszálláskor a férfi vázat magasan kell átlépni. Hölgy váz esetén pedig a férfi vázhoz képest ez egy fokkal alacsonyabb, de a city váznál magasabb átlépést igényel.

Bátran válasszuk ezt a fajta kerékpárt eBringaFlottánkba, amennyiben a Balaton körbetekerése is szerepel a bakancslistánkon.

CROSS: Akinek jobban húz a szíve az ennél terepesebb pedálozáshoz, de nem az alpesi hegyekben szeretne föl s le tekeregni, hanem beéri a magyarországi erdei kerékpározással, nekik tökéletes választás a Cross kategória, ami nevéből eredően megfelelő városi és erdei biciklizésre is egyaránt. Terepesebb kialakítása például a váz stabilitásában és a gumik terepes mintázatában jelenik meg.

HARD TAIL MONTAIN BIKE: Már minden terepre alkalmas hegyi kerékpár, mely első teleszkópos, hátul merev vázzal rendelkezik. Természetesen ezek a kerékpárok már komoly terepgumikkal, erősített felnikkel és nagyteljesítményű fékekkel szerelve érkeznek a gyárból, hogy bírják az erdei nehéz terepes kihívásokat. Előnye az összteleszkópos társaival szemben, hogy nem “csuklik össze” a váz minden egyes pedáltaposásnál – így hegynek felfele nem veszítünk energiánkból. Hátsó rugóstag hiányából fakadóan kevésbé szervizigényes, és természetesen kedvezőbb a bérleti díja is.
Az igazat megvallva, ugyanúgy lehet használni városi közlekedésre is, mint a trekking vagy a cross kerékpárt, csak “fölösleges”. Vastag gumijai hangosabbak a városinál, és mivel  sportos – technikás használatra tervezték, ezért a vázra görnyedve ülünk a kerékpáron – ami utcai – elegáns öltözetben kevésbé kényelmes lehet.
A HT e-MTB-ket legjobb, ha erdei túrázásokra (cross country-ra)  használjuk szabadidőnkben.

E-FULLY MOUNTAIN BIKE: Az a kerékpár, amin mindenkinek megakad a szeme. Nem csak elöl, de hátul is rendelkezik rugós taggal, hogy extrém körülmények között is gyorsan jussunk át az akadályokon. Széles és ballonos terepgumikkal rendelkeznek, kifejezetten hosszú rugóúttal nagy teljesítményű fékekkel, hogy főleg hegyről lefele menet (downhill) minél jobban eggyé válhassunk az úttal. Vázgeometriája gyors helyzet változtatásra, kanyarodásra van terveze, és ami még ennél is fontosabb, hogy minél magasabb terepszögű akadályokat is le tudj vele küzdeni akár felfelé akár lefelé száguldasz vele. Ezek a gépcsodák a legtöbbször többre képesek mint te magad vagy, kell hozzá kiváló erőnlét, brilliáns technikai képesség és korlátlan bátorság, hogy kihozzuk belőlük a maximumot.

CARGO & FAMILY: Szinte a legtöbb meglepődést és mosolyt kiváltó kategória a kerékpárok között, mindemellett a legszélesebb körű felhasználást tesznek lehetővé a Cargo vagy Family e-bike-ok.
Ahogy nevük utal rá, kialakításuk lehetőséget ad arra, hogy ténylegesen gyermekek vagy áruk szállítmányozásra használják őket. Tökéletes alternatívát jelentenek szűk belvárosokban is, ahonnét egyre több helyen tiltják ki a gépjárműveket. A cargo vagy family kerékpárok dupla akkumulátoros felszereltségének köszönhetően valóban bírják a terhelést, családi szállítóként színesebbé teszik a szürke hétköznapokat.Természetesen a fent felsorolt típusokon kívül rengeteg különböző felhasználásra optimalizált kerékpár jöhet velünk még szembe, melyek egy része szintén elérhető pedelec rendszerrel. Ezek a teljesség igénye nélkül a következők lehetnek:

ORSZÁGÚTI: A leghíresebb kerékpáros körversenyek méltán híres résztvevői. kialakításuk és technikai hátterük az aszfalton való versenyzésre teremtette őket.

CHOPPER: Ahogy a motorkerékpárok esetében találkozhatunk a „chopper” kifejezéssel, ennek megfelelően a kerékpárok esetében is létező jelenség, a legtöbbször egyedileg épített, önkifejezést megvalósító irányzat.

BMX: Az 1970-es években indult Kaliforniából világhódító útjára. Alapvetően a motocross alapjaira épült, és ezzel váltották ki a motorizált rivalizálást, ugyanis jóval olcsóbb megoldást jelentett a fiataloknak. Mára sok különböző ága alakult ki a BMX-nek: Park, Dirt, Flatland, Street, Halfpipe.

ÖSSZECSUKHATÓ KERÉKPÁR: Tökéletes helykihasználás hívta életre a „folding bike”-okat, melyek  legfőbb tulajdonsága, hogy szerszám használat nélkül vázuk összecsukható, kormányuk lehajtható, így a lehető legkisebb helyen lehet őket tárolni. Legismertebb hírnöke Magyarországon a 2 millió példányban gyártott Csepel Kemping kerékpár, melyet a ’60-as évektől gyártottak. Mára a technológián sokat csiszoltak, de az alapelv szinte ugyanaz.

FIXI: A Fixik nagyon nagy népszerűségnek örvendenek, főleg a nagyvárosi fiatalság körében. Örökhajtó kerékpár, nem rendelkezik fékmechanikával, ahogy forognak a kerekek, azzal egyirányba forognak a pedálok, lábunk pihentetésére nincsen lehetőség, minimális meghibásodás, stabil üzembiztonság. Bár ezzel (pl. a két független fék hiányában) közúti forgalomban szabályos közlekedni…

A gyűjteményt átolvasva joggal mondhatjuk – ahány  ember, annyiféle kerékpár, és valóban a gyártók is igyekeznek minden stílust, igényt kiszolgálni, mert a kerékpár az egyik legpraktikusabb közlekedési eszköz, és az egyik legnépszerűbb szabadidős tevékenység is egyben

Az MHC Mobility (EuroFleet) eBringaFlotta szolgáltatás keretén belül készletről a legnépszerűbb kerékpárok azonnal elérhetők – kérje munkatársunk segítségét a helyes választásban. Örömmel segítünk hétköznapi mobilitásának elősegítésében.

Elérhető kerékpárjaink:


  • City unisex vázzal
  • Trekking férfi/női vázzal
  • Cross férfi vázzal.

Ha tetszett a cikkünk, és szeretné Magazinunkat igényelni, kérjük jelezze itt.

Szolgáltatásunkról és további részletekért keresse fel eBringaFlotta pedelec kerékpár tartósbérleti  lízing oldalunkat:

Tekintse meg eBringaFlotta szolgáltatásunkat!


Szeretne autót bérelni?

Hívjon minket
+3696519995

Lépjen kapcsolatba velünk

Partnerek

Speedzone.huTrendFM Gazdasági RádióPortfolio.hu

Hírlevél

Iratkozzon fel hírlevelünkre.
Értesüljön a legfrissebb információkról és a különleges ajánlatokról.