Gépjármű flottatanácsok

Téli felkészülés - minden, amit tudni érdemes a téli felkészülésről

Ebben a cikkünkben összefoglaljuk, milyen módon készíthetjük fel gépjárművünkeinket a hideg, téli időszakra, hogy ne érjenek minket meglepetések. A legtöbb tanács minden autós számára ismert és kézenfekvő, valószínűleg évről évre november tájékán mindenki el is végzi, de talán mégis tudunk szolgálni néhány hasznos tanáccsal a kellemetlen helyzetek elkerülésére.

Téli gumi

Első és legfontosabb feladat a nyári gumik téli abroncsra cserélése. Érdemes ezt minél előbb, még a tél beállta előtt elvégeztetni. Ezzel elkerülhetjük a gumicsere szezonban szokásos várakozást, illetve az átmeneti időszakban is biztonságban autózhatunk, amikor a kora reggeli órákban már közelíti a hőmérséklet a 0 fokot, de a napközbeni hőmérséklet még 10 fok fölé is mehet.

Téli ablakmosó folyadék

Második teendő az ablakmosó folyadék télire cserélése. Ajánlatos már októberben a téli ablakmosó folyadékot használni utántöltésre, hogy a tartályban lévő nyári folyadék fokozatosan kiürüljön. Ha esetleg mégis elfeledkeztünk az ablakmosó folyadék cseréjéről, és a nagy hidegben észleljük, hogy nem működik a mosó berendezés, semmiképpen ne erőltessük a rendszert, mert az a szivattyú leégéséhez vezethet. Ilyen esetben lehetőség szerint parkoljuk az autót egy melegebb helyre, és egyszerűen várjuk meg, amíg kiolvad a megfagyott szélvédőmosó.

Jégkaparók, jégmentesítő eszközök

Készüljünk fel eszközzel a jeges szélvédő letakarítására! Ez lehet egy jégkaparó vagy esetleg szélvédő jégoldó folyadék. Bár vannak olyan autók, ahol fűthető az első szélvédő, de az oldalablakokra is gondolni kell. Az oldalsó üvegeket is  jégmentesíteni kell, hogy biztonságosan kilássunk a járműből minden irányba. Az üvegek belső páramentesítésére bátran használjuk a klímaberendezés fűtési funkcióját. A klímaberendezés a fűtésen felül szárítja a belső levegőt, mely elősegíti az üvegfelületen keletkezett pára gyorsabb eltüntetését. Ezen felül jó, ha készítünk magunk mellé páramentesítő kendőt, ha esetleg nincs időnk kivárni az üvegek leszáradását.

Fagyálló folyadék

A flottás autók esetében ezzel kell a legkevesebbet foglalkozni, mivel gyárilag mínusz 30 – 40 fokra beállított hűtőfolyadékot alkalmaznak. A flottában szolgáló fiatal autókban lévő fagyálló minősége nem romlik annyit, hogy ez tényleges hibaforrást jelentsen, még akkor sem, ha időnként desztillált vízzel rátöltünk az esetleges fogyás miatt.

Az akkumulátor téli karbantartása

Az akkumulátorok kimondottan nem szeretik a hideget. Lehetőség szerint ne hagyjuk az autót huzamosabb ideig beindítás nélkül, mert ez az akkumulátor energiaszintjének jelentős csökkenéséhez vezet. Ajánlatos néhány naponta legalább egy rövid ideig beindítani az autót, hogy elkerüljük az akkumulátor problémákat. 



Hasznos téli kiegészítő felszerelések

Ha az autót napi szinten hosszabb utakra használjuk, vagy csak egy-egy hosszabb útra indulunk, érdemes vészhelyzetre néhány praktikus dologgal készülni a csomagtartóba. Ilyenek a hóseprű, kis méretű hóásó, elemlámpa, takaró, autós telefon töltő. Valamint, ne számoljuk ki a tankolást a végsőkig, mindig legyen elegendő üzemanyag az autóban, hogy hosszabb elakadás esetén a fűtés biztosított legyen! Külföldi út esetén, pedig minden esetben tájékozódjunk az esetleges téli gumi és/vagy hólánc kötelezettségről. Bizonyos időszakokban előfordulhat, hogy szigorúan ellenőrzik a hólánc meglétét.

Télre felkészített készlestes ajánlataink | MHC Mobility

Szeretne autót bérelni?

Hívjon minket
+3696519995

Lépjen kapcsolatba velünk

Partnerek

Speedzone.hu TrendFM Gazdasági Rádió Portfolio.hu

Hírlevél

Iratkozzon fel hírlevelünkre.
Értesüljön a legfrissebb információkról és a különleges ajánlatokról.